I. DE-ESG Konferencia és Fórum
A dinamikusan változó szabályozói és gazdasági környezet az ESG követelményeknek való megfelelésben egyre jelentősebb kihívások elé állítja a piaci szereplőket. A követelményeknek való maradéktalan megfeleléshez elengedhetetlen az ESG törvény, a keretrendszer, stratégia, kockázatkezelés és jelentéstétel ismerete.
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2024-es évben már több, sikeres ESG - Workshop megrendezésével támogatta a cégek és magánszemélyek fenntarthatósággal kapcsolatos törekvéseit. A nagy érdeklődésre való tekintettel, 2024. november 21 - 22 között, együttműködve, a Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával, továbbá a Vállakozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Hajdú-Bihar vármegyei szervezetével, első alakalommal kerül megszervezésre a kétnapos I. DE-ESG Konferencia és Fórum, amely az ESG keretrendszerhez kapcsolódó legfrissebb szabályozásokat, kutatások eredményeit és empirikus tapasztalatok kérdésköreit tárgyalja. A konferencia célja, hogy a régióban egyedülálló módon, mind az akadémiai, mind a vállalati szektor szereplői számára átfogó képet nyújtson az ESG keretrendszer lehetőségeiről és kihívásairól.
A konferencia első napján plenáris ülésekre invitáljuk a résztvevőket, melyek során neves kutatók, szabályozási és felügyeleti szakértők, valamint tanácsadók nyújtanak betekintést az ESG aktuális kérdéseibe többek között a Magyar Nemzeti Bank, a Budapesti Értéktőzsde, KAVOSZ Zrt., ESG Szövetség, Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség, Egyesült Nemzetek Szervezte, Budapesti Gazdasági Egyetem, Budapesti Corvinus Egyetem képviseletében.
A konferencia második napján tematikus kerekasztal-beszélgetések keretében vállalati, banki tanácsadó és egyetemi szakemberekkel gyakorlatorientált kérdések kerülnek a középpontba, így hallgatunk beszélgetést a BMW Manufacturing Hungary Kft., MOL Nyrt., Michelin - European Central Function, TEVA Gyógyszergyár Zrt., Hell Energy Magyarország Kft., KITE Zrt., LEGO Manufacturing Kft., Schaeffler Debrecen Kft. vállalati képviselőitől. A finanszírozás kérdéseit tekintjük át az MBH Bank, a Magyar Fejlesztési Bank, a KAVOSZ E-Green Zrt, az OTP és Magyar Nemzeti Bank szakembereivel, a törvényi szabályozás adta lehetőségeket és kihívásokat pedig a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, a Magyar Könyvvizsgálói Kamara, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara munkatársaival. A kerekasztal beszélgetéseken az Ernst and Young, a PricewaterhouseCoopers a Deloitte és a Crowe Global tanácsadói is részt vesznek.
A konferencián poszter formájában kiállításra kerülnek a DE-GTK hallgatóinak és oktatóinak ESG témában végzett kutatási eredményei.
Az esemény fő célja tehát, hogy az egyes résztvevők megismerjék a legfrissebb fejleményeket és „jó gyakorlatokat” az ESG területén továbbá, hogy a szakma szereplői találkozzanak és kapcsolatokat építsenek egymással a tapasztalataik megosztása által.
A konferencia szakmai vezetői:
- Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar
- Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Hajdú-Bihar vármegyei szervezet
Bízunk abban, hogy részvételével megtiszteli tudományos eseményünket. Fejlesszünk ESG kultúrát, ahol a jövő, a befektetés és a fenntarthatóság építi a bizalmat. Célunk a hagyomány- és helyi ESG közösségteremtés, így a rendezvényünkön való részvételt első alkalommal kedvezményes jegyárak mellett kínáljuk.
Regisztrációs díjak
|
|
---|---|
1-2. nap (1. nap ebéddel és gálavacsorával) |
29.990 Ft + áfa
|
1-2. nap (1. nap ebéddel) |
24.990 Ft + áfa
|
1. nap (ebéddel és gálavacsorával) |
24.990 Ft + áfa
|
1. nap (ebéddel) |
14.990 Ft + áfa
|
2. nap |
5.990 Ft + áfa
|
5 regisztrált fő felett 10% kedvezmény |