I. DE-ESG Konferencia és Fórum

 


 

Előadók
Plenáris előadók Kerekasztal előadók
ESG a mindennapokban: Vállalati gyakorlatok I. ESG a mindennapokban: Vállalati gyakorlatok II.
ESG törvény a gyakorlatban ESG és finanszírozás
(zöld hitel, minősítés, ESG megfelelés)

 

Szakértői és szabályozói előadók

Hunyadi László - helyettes államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium

Hunyadi László tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte, terület- és településfejlesztés szakon. 2015-től kezdte államigazgatási karrierjét az NGM gazdaságfejlesztési programok végrehajtásáért felelős államtitkárságán. 2017-től a gazdaságfejlesztésért és szabályozásért felelős államtitkárságon szakértőként vállalkozásfejlesztéssel kezdett el foglalkozni. 2021 áprilistól az ITM vállalkozásfejlesztési főosztályának osztályvezetője, majd 2021 novemberétől a terület főosztályvezetője, valamint az Európai Bizottság által működtetett KKV követi hálózatban Magyarország KKV Követe lett. 2024. szept. 15-től kezdve tölti be a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért felelős helyettes államtitkári pozícióját, melynek keretében feladatai közé tartozik a vállalkozásfejlesztési stratégia, a Széchenyi Kártya Program, valamint az európai uniós társfinanszírozásból megvalósuló gazdaságfejlesztési programok kidolgozása és megvalósítása.

Fehér Sándor - ESG - csoportvezető, MGFÜ - Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség

 

A nevem Fehér Sándor, és öt hónapja vezetem az újonnan alakult MGFÜ-n belüli ESG csoportot. Az Ügynökség kiemelt szerepet vállal a fenntarthatóságot célzó gazdasági kezdeményezések támogatásában. Az MGFÜ egyik fontos feladata a felsőoktatási intézmények akkreditációjának támogatása, amely lehetővé teszi az ESG tanácsadói képzések indítását. Ezek a képzések hozzájárulnak ahhoz, hogy a KKV-k megfelelő szakmai tudást kapjanak az ESG követelmények teljesítéséhez, így javítva a fenntarthatóságra való felkészülésüket és versenyképességüket.

Korábban munkáimban a fenntarthatóság elsősorban a nagy infrastrukturális projektek környezeti hatásvizsgálatán keresztül kapott szerepet. Geográfus-közgazdász végzettségemre alapozva, feladatom és egyben küldetésem, hogy a magyarországi vállalkozások fenntarthatósági átalakulását támogassam az MGFÜ-s csapattal, konkrét programok kidolgozásával, valamint a szemléletformáló és gyakorlati tudás átadásával és lebonyolításával.
LinkedIn

 

Dr. Kolozsi Pál Péter - igazgató, Magyar Nemzeti Bank

Kolozsi Pál Péter pénzügyi közgazdász, egyetemi docens. A Metropolitan Egyetem Pénzügyi Innovációs Kutatóközpont vezetője. A Pénzügyi Szemle közpénzügyi folyóirat szerkesztőségi és a Hitelintézeti Szemle szerkesztőbizottsági tagja. A Magyar Nemzeti Bank igazgatója. Korábban az Állami Számvevőszék elnöki megbízottja, több egyetem és főiskola oktatója. Szakterületei a monetáris politika, a közpénzügyek, a közpénzügyi ellenőrzés és az intézményi közgazdaságtan. A közgazdaságtudományok doktora, PhD fokozatát az Institut d’Eudes Politiques de Paris (IEP) egyetemen szerezte Franciaországban, 2011-ben.
LinkedIn
Orcid

Krisán László - elnök, ESG Szövetség

22 éve a Széchenyi Kártya Programot működtető KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója, a KAVOSZ E-Green Zrt. igazgatósági tagja; az ESG Szövetség és a KAVOSZ Vállalkozásfejlesztési és Pénzügyi Szemléletformálási Alapítvány elnöke; a VOSZ társelnöke, Kereskedelmi Tagozatának elnöke. Aktív szerepet vállal társadalmi és gazdasági területeken egyaránt; gazdasági és üzleti tapasztalatai írásos formában is megjelentek (Ösztönző állam I-II.).
 

Elkötelezett támogatója a magyar vállalkozói rétegnek, akiket nem csupán statisztikai adatoknak tekint, hanem élettel teli, dinamikus szereplőknek a gazdaságban. Az általa vezetett KAVOSZ Zrt. az államilag támogatott Széchenyi Kártya Programon keresztül több százezer vállalkozónak nyújtott eddig hitellehetőséget - csak 2023-ban közel 2000 milliárd forint került kihelyezésre.
 

Elkötelezett a fenntartható gazdaság mellett, melynek célja, hogy az ESG szempontok a vállalkozások mindennapi működésébe épüljenek.
 

Missziója, hogy valós pénzügyi segítség mellett a vállalkozások pénzügyi szemléletformálásában is részt vállaljon, tudást adjon át és szoros kapcsolatban működjön együtt a hazai vállalkozásokkal, akikben a jövőt és a fejlődést látja.

Kim Donát - osztályvezető, Magyar Nemzeti Bank

2014 óta dolgozik a hazai pénzügyi piacokon. Jelenleg az MNB Fenntartható Pénzügyek Elemzési Osztály vezetője. Ezt megelőzően az OTP Bank stratégiai kontrolling és MNB prudenciális szakterületein töltött be különböző pozíciókat. Diplomáját az ELTEcon és Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy szakirányán szerezte. Az osztálynak fő feladata az alkalmazott kutatások gyakorlati átültetése, amely magába foglalja a hitelintézeti és biztosítói klímastressztesztet és egyéb kvantitatív energiahatékonyságot és zöld átmenetet segítő elemzések készítését. 2024-ben az osztály gondozásában született a hazai bank ESG ajánlás és kérdőív.

LinkedIn

Nagy Péter Gábor - Igazgató, Értékesítési, marketing és kibocsátói akvizíciók igazgatóság, Budapesti Értéktőzsde

A Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem (befektetéselemző főszakirány, aktuárius mellékszakirány) elvégzése után a Budapesti Értéktőzsdén helyezkedett el, ahol 3 éven át a kereskedési területen dolgozott. Szakmai pályáját a K&H befektetési alapkezelőnél folytatta, ahol 13 éven át a hazai és régiós részvényalapok portfólió menedzsereként dolgozott. Az általa kezelt hazai részvényalapot a Privátbankár többször is díjazta.
 
Az évek során felhalmozott tőkepiaci tudását 2019 óta ismét a Budapesti Értéktőzsdén kamatoztatja, először a BÉT akvizíciós területének igazgató-helyetteseként, majd pedig 2021 óta az Értékesítési, Marketing és Kibocsátói Akvizíciók Igazgatóság vezetőjeként. Rendszeresen ad elő szakmai konferenciákon a tőzsdei megjelenés előnyeiről, illetve a BÉT kkv-szolgáltatásairól. Szakmai tudását 2010-ben CFA diploma megszerzésével is erősítette. A Budapesti Corvinus Egyetem hallgatói által alapított EVK Szakkollégium Alumni tagjaként támogatja a szervezet munkáját.

Vissza a gyorsmenühöz

Akadémiai – szakértői előadók

Dr. Győri Zsuzsanna - tudományos főmunkatárs, Budapesti Gazdasági Egyetem

Győri Zsuzsanna a Budapesti Gazdasági Egyetemen dolgozik tudományos főmunkatársként, a Fenntarthatóság Gazdasági és Társadalmi Hatásai Kiválósági Központ (CESIBUS) vezetője. Fő tárgyai a Felelős és fenntartható vállalat, valamint a Vállalkozástan. Kutatási területei között szerepel a vállalati társadalmi felelősségvállalás, a fenntarthatóság oktatása, a fogyatékossággal élő vállalkozók helyzete, valamint az értékvezérelt vállalkozás és finanszírozás. Publikációi többek között: Factors affecting quality of life and learning-life balance of university students in business higher education (Humanities and Social Science Communications, 2024); The intersectional identity work of entrepreneurs with disabilities: constructing difference through disability, gender, and entrepreneurship (Culture and Organization, 2023); Stakeholders and opportunities of debt settlement as a values-based banking activity in Hungary (Social Responsibility Journal, 2021)

LinkedIn

Orcid

Gyura Gábor - adjunktus, Florence School of Banking and Finance

Gyura Gábor az Aquincum Sustainable Finance Nonprofit Kft. ügyvezetője, a firenzei Florence School of Banking and Finance adjunktusa, az ENSZ Környezeti Program (UNEP) banki programjának tanácsadója.

LinkedIn

Dr. Harazin Piroska - adjunktus, Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar, Ökonómia Intézet, Agrárpolitika és Környezetgazdaságtan Tanszék

Harazin Piroska a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Ökonómia Intézet Agrárpolitika és Környezetgazdaságtan Tanszékének adjunktusaként oktatási és kutatási feladatokat lát el. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzett műszaki menedzserként, majd szintén a BME-n környezetirányítási szakértő és közgazdász (nemzetközi gazdálkodás szak) diplomát szerzett, 2017-ben pedig megvédte doktori disszertációját, mely a vállalati környezeti teljesítményértékelés korszerű eszközeit, koncepcióit vizsgálja. Kutatási területe a környezetgazdaságtan és környezetmenedzsment területéhez tartozik, jelenleg az anyagállományok által nyújtott szolgáltatások (material services) modellezésével és mérésével, továbbá az ESG szabályozás kérdéseivel foglalkozik. Számos kutatási projektben vett részt, volt több kutatócsoport tagja, melyekben többek között indikátorkészletek, városi fenntarthatósági stratégiák megalkotásával foglalkoztak.

Harangozó Gábor - habiltált docens, Budapesti Corvinus Egyetem, Fenntarthatósági Menedzsment és Környezetgazdaságtan Tanszék

Harangozó Gábor a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntarthatósági Menedzsment és Környezetgazdaságtan Tanszékének habilitált egyetemi docense. 2008-ban szerzett PhD fokozatot, 2017-ben habilitált. Főbb kutatási területe a fenntarthatósági teljesítmény értékelése, a fenntarthatóságot szolgáló üzleti modellek és azok fogyasztói elfogadásának vizsgálata. Kutatási területein számos nemzetközi és hazai projektben vett részt és rendszeresen publikál rangos folyóiratokban. Oktatási területe sokrétű a fenntarthatósági menedzsment különböző területein. 2011-ben egy évet a koreai Kwangwoon Egyetemen oktatott, emellett több alkalommal volt rövidebb ideig vendégoktató különböző európai egyetemeken. Az International Sustainable Development Research Society (ISDRS) „Vállalati fenntarthatóság” szekcióvezetője, az MTA IX. osztály Gazdaságtudományi Bizottság választott tagja, a Fenntarthatósági Menedzsment Albizottság társelnöke.

Orcid

Szendrey Orsolya - tanársegéd, Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar, Ökonómiai Intézet

Orsolya 2012-ben végzett a Budapesti Corvinus Egyetem és az ELTE közös képzésén biztosítási és pénzügyi matematikus-közgazdászként. Ezt követően dolgozott hitelkockázati modellezőként a K&H Bankban és pénzügyi modellezőként a Magyar Nemzeti Bank Validáció és SREP főosztályán. 2020-tól külső tanácsadóként segíti számos pénzügyi piaci intézmény és tanácsadó cég munkáját. Egyetemi diplomája mellett képesített belső ellenőri, complience, pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás megelőzési és zöld pénzügyek szakértői képesítéssel rendelkezik. 2020 óta foglalkozik ESG tanácsadással, 2024 októberétől akkreditált ESG tanácsadó. A Debreceni Egyetem közgazdaságtan oktatásában 2020 óta vesz részt.

Dr. habil Rózsa Andrea - kutató, Agrárközgazdasági Intézet (AKI) Nonprofit Kft.

Rózsa Andrea matematika tanári és közgazdász szakon szerzett diplomát a Debreceni Egyetemen. Közgazdaságtudományi doktori fokozatát a Pécsi Tudományegyetemen védte meg 2009-ben. 18 évig egyetemi oktató és kutató volt a Debreceni Egyetemen, a vállalati pénzügyek területén. Fő szakterülete a vállalati stratégia, a pénzügyi elemzés és a beruházásértékelés. 3 évig a Magyar Tudományos Akadémia Doktori Tanácsának Titkárságát vezette, főosztályvezetőként. Az AKI-ban 3 éve a Pénzügykutatási Osztály kutatója, ahol az élelmiszer-feldolgozó ágazat pénzügyi és fenntarthatósági helyzetét elemzi, valamint részt vesz a fenntarthatóság és a biomassza-alapú gazdaság fejlesztésének nemzetközi kutatásában is.

LinkedIn

Orcid

Vissza a gyorsmenühöz


ESG a mindennapokban: Vállalati gyakorlatok I.

Bauerné Dr. habil. Gáthy Andrea - egyetemi docens, Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar

Bauerné Dr. habil. Gáthy Andrea a Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Ökonómia Intézetének egyetemi docense, már több mint két évtizede kutat a fenntarthatóság témakörében. Kutatásai középpontjában a fenntartható élelmiszerfogyasztás és -termelés, a fogyasztási szokások környezeti terhelése, a környezet- és egészségtudatos élelmiszerfogyasztás, a fenntartható stratégiaalkotás és a vállalati szintű fenntarthatósági vonatkozások állnak, köztük az ESG jelentéstételi megfelelés kihívásai. Debrecen Települési Környezetvédelmi Programjának témafelelőseként a Települési környezet tisztasága, hulladék- és zöldfelületgazdálkodás tématerület kötődik a nevéhez. A ’Környezetgazdaságtan’ és a ’Társadalmi és Gazdasági Előrejelzések’ kurzusok tárgyfelelős oktatójaként a hallgatókkal is megismerteti a fenntartható fejlődés aspektusait, ezzel elősegítve azt, hogy a munka világába kikerülve felkészültek legyenek a napjainkban már megkerülhetetlen fenntarthatósági témakörben.

Nagy Katalin - Environmental management and permitting, BMW Manufacturing Hungary Kft.

Környezetkutató ökológusként és angol-magyar szakfordítóként végeztem a Debreceni Egyetem Természettudományi Karán 2004-ben, majd elvégeztem a környezetvédelmi szakjogi képzést is. Szakmai pályafutásom során volt lehetőségem a Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Hatóságnál, valamint Debreceni Önkormányzatnál is dolgozni. 2023 tavaszán csatlakoztam a BMW csapatához, ahol jelenleg környezetvédelmi és engedélyezési feladatokért vagyok felelős.

Nyitrai Ibolya - pénzügyi Igazgató, KITE Zrt.

Tanulmányaimat a Debrecen Agrártudományi Egyetemen folytattam, ahol 1993-ban végeztem általános agármérnökként. Ezt a diplomámat egészítettem ki a gazdálkodási szakiránnyal, valamint a közgazdaságtan oktatására feljogosító mérnöktanári diplomával. 1995-ben kerültem a KITE Zrt.-hez, ahol azóta is dolgozom, ma már pénzügyi igazgatóként. A pénzügyi terület irányítása mellett, a vállalat finanszírozási feladatai tartoznak hozzám. 2016-ban a kezdeményezésemre és részvételemmel indult el a KITE Alkusz, amely a cég biztosításközvetítő üzletága. Devizakockázatok kezelésével több, mint 25 éve foglalkozom, a KITE Zrt. ezen kitettségeinek kezelését végző Központi Treasury jelenleg is az irányításom alá tartozik. A fenntarthatósági kérdések mindig is kiemelt figyelmet kaptak cégünknél, a fenntarthatóság az alapértékeink egyike. Közel egy éve kezdtünk dolgozni az ESG jelentésünkön, ami hamarosan publikálásra kerül. Ezt a munkát cégszinten az én irányítási területem fogja össze.

Péterné Dr. Baranyi Rita - Környezetvédelmi szakértő, MICHELIN Hungária Kft.

Péterné Dr. Baranyi Rita okleveles biomérnök (BME, 2003); környezetirányítási szakértő (BME, 2005); 2011-ben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) szerzett PhD fokozatot gazdálkodás és szervezéstudományok területén. A BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Környezetgazdaságtan Tanszékének adjunktusa 2024-ig. Jelenleg a MICHELIN – European Central Function környezetvédelmi szakértője. Ő az európai biodiverzitás ROADMAP és az illékony szerves vegyületek (VOC) csökkentésére irányuló európai ROADMAP vezetője. Szakértőként koordinálja a szennyezett talajok kármentesítési projektjeit. Tagja a MICHELIN Csoport környezeti auditori és belső ellenőrzési csoportjának.

Székely-Pintér Eszter - Manager, Sustainability Services, Crowe FST

Székely-Pintér Eszter vagyok, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szereztem a diplomámat Master of Business Management szakon. Jelenleg a Georgia Institute of Technology-n (Atlanta, Georgia, USA) folytatom tanulmányaimat a Master of Science in Analytics szakon. Közel 10 év tapasztalattal rendelkezem a banki és pénzintézeti szektorban, ahol kockázatkezelési és operatív vezetői pozíciókat töltöttem be, majd a logisztikai szektor két jelentős szereplőjénél dolgoztam credit and collection vezetőként.

2022 óta a Crowe FST magyarországi csapatának tagja vagyok; a Crowe Global a világ nyolcadik legnagyobb adótanácsadó és könyvvizsgáló hálózata. 2023-tól a fenntarthatósági üzletág (sustainability services) sales vezetőjeként tevékenykedem, ahol célunk, hogy ügyfeleink számára átfogó szolgáltatásokat nyújtsunk, amelyek nemcsak a szabályozásoknak való megfelelést biztosítják, de üzleti és piaci előnyökhöz is juttatják őket.

Szücs István Róbert - igazgató, Teva Gyógyszergyár Zrt.

Szücs István Róbert vagyok, a Teva Gyógyszergyár Zrt. EHS igazgatója. A környezetvédelem, munkavédelem, környezetjog, minőségirányítás területén számos végzettséggel rendelkezem. Jelenleg a Debreceni Egyetem Marton Géza Állam- és Jogtudományok Doktori iskola másodéves hallgatója vagyok, prof. Dr. Fodor László témavezetésével a felszín alatti víz kármentesítések hazai és nemzetközi gyakorlatát kutatom. A munka-, környezet-, tűz- és robbanásvédelem területén több mint 25 éves tapasztalattal rendelkezem, jellemzően a vegyiparból illetve gyógyszeriparból.

Verba Zoltán - DS Karbon Menedzsment Szakértő, MOL Nyrt.

2017-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem közgazdasági elemző mesterszakán. Pályafutását makrogazdasági elemzőként kezdte. 2018 és 2020 között gazdaságstratégiai- és szabályozási kérdésekkel foglalkozott a területért felelős Minisztérium elemzőjeként.
2021-ben csatlakozott a MOL Nyrt.-hez, ahol a finomítás és vegyipari üzletág csoportszintű dekarbonizációs stratégiájának fejlesztésével és implementációjával, valamint termékszintű karbonlábnyom számítással foglalkozik.

 

Vissza a gyorsmenühöz


ESG a mindennapokban: Vállalati gyakorlatok II.

Prof. Dr. Dajnoki Krisztina - egyetemi tanár, tudományos dékánhelyettes, intézetigazgató,  Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar,  Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet

Okleveles közgazdász, gazdasági agrármérnök, rehabilitációs gazdasági menedzser, közgazdásztanár, business coach. FranklinCovey szervezeti belső tréner, mérlegképes könyvelő, kompetenciafejlesztő tréner. Doktori értekezését 2006-ban védte meg gazdálkodás- és szervezéstudomány szakterületen, 2012-ben habilitált, professzori kinevezését 2022-ben vette át. 2001 óta oktat a Debreceni Egyetemen. 2015-től a Gazdaságtudományi Kar Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet intézetigazgatója, 2022-től a kar tudományos dékánhelyettese. A HSZOSZ elnökségi tagja, a Debreceni HR Klub alapítója, elnöke, az OTDT Közgazdaságtudományi Szakmai Bizottság alelnöke, az MTA IX. osztály Gazdaságtudományi Bizottság választott tagja, a DEViK Üzleti Innovációs Klub elnöke. Főbb oktatási és kutatási területe a hátrányos helyzetű és külföldi munkavállalók kihívásai, a HR aktuális trendjei, kiemelten az esélyegyenlőség, a megtartás, a Green HR, a munkáltatói márkaépítés, a munkahelyi jóllét és a gamifikáció.

LinkedIn

Orcid

Kovács János - Facility & Sustainability Manager, Schaeffler Debrecen Kft.

Kovács János vagyok, villamosmérnök. Az elmúlt 7 évben az energiahatékonyság és energiabeszerzés témáival foglalkoztam. A Schaefflernél 11 éve kezdtem ösztöndíjas gyakornokként, majd 7 éve energetikai mérnökként, a Facility területen folytattam pályafutásomat, ahol jelenleg egy éve vezetem a csapatot. Hobbi szinten HVAC és IoT projektekkel foglalkozom, és szeretném tovább fejleszteni a tudásomat a modern energetikai megoldások terén.

Mihály Eszter - ESG vezető, Hell Energy Magyarország Kft.

Eszter célkitűzése, hogy valós és nyomon követhető intézkedésekkel járuljon hozzá a klímaváltozás elleni harchoz és részt vegyen a körforgásos gazdaság megvalósításában. Dolgozott a magánszektorban - a kisvállalatoktól a nagyobb ipari vállalatokig -, de járatos nonprofit szervezetek irányításában is. Közel 10 éve foglalkozik a fenntarthatóság témájával, az évek alatt, az összegyűjtött tapasztalataival pedig a HELL csapatát pedig 5 éve erősíti, mint CSR Manager. Feladatköréhez tartozik a cégcsoport szintű fenntarthatósági stratégia kialakítása és megvalósítása.

Eredetileg a Koppenhágai Egyetemen és a Hohenheimi Egyetemen szerzett kettős MSc diplomát környezettudományból és éghajlatváltozásból. A COVID alatt pedig elvégezte a shanghai Fudan Egyetem pénzügyi mesterképzését, valamint a Corvinuson egy MBA

 

Nyitrai Zsolt - kockázatkezelési igazgató, XANGA Ventures Magántőkealap-kezelő Zrt.

A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karán végeztem. 2020 óta vagyok a XANGA Ventures Magántőkealap-kezelő Zrt. kockázatkezelési igazgatója. Előtte 28 évet töltöttem a bankszektorban, a funkcionális területek széles spektrumát bejárva. Az egyetemi tanulmányok alatt kedveltem meg az ipargazdaságtan és a szervezés terület. Ez az érdeklődés a későbbiekben is megmaradt. Az üzleti tervezéssel és a folyamatok optimalizálásával kapcsolatos feladatok azóta is visszatérő elemei a munkámnak.

Polányi Péter - Senior Direktor, LEGO Manufacturing Kft.

Polányi Péter vagyok. 1976.08.01-jén születtem Berettyóújfaluban, és Biharkeresztesen nevelkedtem 18 éves koromig a helyi ált. iskola es gimnázium elvégzéséig. Ezután 1994-1999-ig a DATE-ra jártam ahol ált. agrármérnök diplomát szereztem. Majd a Miskolci egyetemen szereztem mérnök közgazdász diplomát. 2000-2004-ig Budapesten dolgoztam a Telekomnál különböző pénzügyes pozíciókban. 2004-2008-ig a Flextronics Internationál dolgoztam szintén pénzügyes kontrolling majd pénzügyi vezetői pozíciókban. 2008-ban a LEGO átvette a gyártást és azóta is a LEGO-nál dolgozom. 2019-ig pénzügyi funkciókat láttam el globális csapatokat is vezetve, ekkor azonban éles váltás következett be a karrieremben miszerint termelésvezetési pozíciókat töltöttem be. Először az un. processing területet vezettem 2021-ig, majd pedig a jelenlegi pozíciómba nyergeltem át. Csomagolási és logisztikai területet vezetek jelenleg is. Kb. 1300 ember tartozik a szervezetembe.

Szücs Réka - igazgató, Deloitte

 

Réka 2017-ben csatlakozott a Deloitte Fenntarthatósági és Klímaváltozási Tanácsadás üzletágához, amely vezetését 2022-ben vette át. Környezetmérnöki diplomája mellett nemzetközi jog és fenntartható fejlődés területén szerzett LLM, jogi mesterfokozatot. A környezetvédelem és fenntarthatósági tanácsadás széles területein szerzett iparágakon átívelő tapasztalatot, a környezetvédelmi engedélyezések és due diligence projektektől a fenntartható pénzügyekig. Szakterülete az általános vagy különböző szabványok szerinti fenntarthatósági, ESG és integrált jelentések készítése, hitelesítése és a kapcsolódó stratégiai célkitűzések támogatása, illetve az ehhez kapcsolódó lényegességi vizsgálat és vállalati, ellátási láncon belüli adatgyűjtési feladatok tervezése és vezetése.

Réka többféle tanúsítvánnyal rendelkezik fenntarthatósági jelentéstételi sztenderdek, az SAP EHS, valamint a klímaváltozáshoz kapcsolódó pénzügyi kockázatok kezelésének területén.

Vissza a gyorsmenühöz


ESG törvény a gyakorlatban

Balogh Károly - elnök, Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége

Balogh Károly a nyíradonyi székhelyű Karsol kft. tulajdonosa és ügyvezetője, valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Hajdú-Bihar vármegyei elnöke. Fő célkitűzése a vármegyei Kis- és Középvállalkozások (KKV) versenyképességének javítása, a multinacionális vállalatok irányába történő beszállítóvá válás elősegítése.

Dedéné Novotni Anna - alelnök, HAJDU Cégcsoport

A Miskolci Egyetem Közgazdász Karán szereztem a diplomámat szervezés-vezetés szakirányon. Végzést követően a Debreceni Egyetem Közgazdaságtudományi Karán voltam tanársegéd, miközben PhD tanulmányokat folytattam. 1999-től az egyetemi oktatást 7 éven keresztül óraadó tanárként folytattam. Mindeközben a banki szektorban helyezkedtem el: a CIB banknál foglalkoztam 5 évig vállalati hitelezéssel, illetve a Debreceni Fiók fiókvezető helyettese voltam. 2003 óta dolgozom a HAJDU-nál, ahol kezdetben stratégiai igazgató pozíciót töltöttem be, ezt követően 2005-ben lettem a HAJDU Cégcsoport mindhárom tagvállalatának vezérigazgatója. Jelenleg a Cégcsoport Igazgatóságának alelnöki tisztségét töltöm be.

Dobos Balázs - üzletágvezető, Századvég Konjunktúrakutató Zrt.

 

Vállalkozásfejlesztési és ESG szakértő. Szakmai pályafutását 2011-ben egy nagy nemzetközi tanácsadócégnél kezdte, ahol szakpolitikai tanácsadással összefüggő projekteken dolgozott Európa-szerte. 2016 és 2018 között a Századvég Alapítvány vezető kutatója, majd 2018-tól kormányzati háttérintézménynél több kiemelt vállalkozásfejlesztési program vezetője. 2020 és 2022 között vállalkozásfejlesztésért felelős helyettes államtitkár.

 

2024 júliusa óta a Századvég innováció és vállalati fenntarthatóság üzletágának vezetője. Szívügye a technológiai és szervezeti innovációval kapcsolatos vállalati tudásbővítés, valamint a fenntarthatósági transzformáció, ami a magyar kkv-szektor további fejlődésének és a magyar gazdaság versenyképességének egyik sarokköve.
LinkedIn

 

 

Prof. Dr. Fenyves Veronika - egyetemi tanár, dékán, Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar

2001-ben gazdasági agrármérnöki diplomát szerzett a Debreceni Egyetemen, ugyanebben az évben mérlegképes könyvelői képesítését is megszerezte. 2002-ben az Université de Lyon Jean Moulin 3 intézményében vállalatmenedzsment szakon végzett, majd 2003-ban MBA fokozatot. 2018-ban okleveles közgazdász, 2020-ban közgazdásztanári képesítést szerzett. Doktori értekezését 2008-ban védte meg gazdálkodás és szervezéstudomány szakterületen, 2016-ban habilitált, professzori kinevezését 2020-ban kapta meg. 2001 óta oktat a Debreceni Egyetemen. 2018 és 2022 között a GTK oktatási dékánhelyetteseként, 2022-től pedig a kar dékánjaként tevékenykedik. Oktatási területei: controlling, vezetői számvitel, pénzügyi kimutatások elemzése. Kutatási területei: a számviteli beszámolók megbízhatóságának vizsgálata, különös tekintettel a fenntartható gazdaságra, pénzügyi teljesítménymutatók a vezetői döntéshozatalban, gyakorlatorientált képzések fejlesztése a felsőoktatásban, fenntarthatóság szerepe a controllingban.
LinkedIn
Orcid

Dr. Hegedűs Mihály - alelnök; tanszékvezető, Magyar Könyvvizsgálói Kamara

A Magyar Könyvvizsgálói Kamara jelentős erőfeszítést folytat annak érdekében, hogy tagjai megfelelő felkészültséggel auditálják a számviteli törvényben és CSRD szabályozásban foglalt fenntarthatósági jelentéseket. Ezen munka sikerrel zárult 33 fő sikeresen levizsgázott,160 fő pedig jelenleg végez a tanfolyamunkon. Több egyetemmel közösen élére álltunk annak a kezdeményezésnek is, hogy közösen oktassuk/terjesszük az ESG előírásaiból származó követelmények minél hatékonyabb megvalósítását.
LinkedIn

Dr. Szalay Rita - igazgató, PwC Magyarország

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán végzett, majd az egyetemi éveket követően felszámolással, társasági joggal, illetve szellemi alkotások jogával foglalkozott. MBA diplomáját a University of Cincinnati Carl. H. Lindner College of Business nappali programján szerezte. Több mint 15 éven keresztül a Budapesti Értéktőzsdén dolgozott, 2020-ig a Kibocsátói terület igazgatójaként, majd a BÉT tőkepiac-szabályozási és ESG tanácsadójaként. 2014-2016 között a KELER KSZF Zrt. felügyelő bizottságának tagja, 2016-tól 2020-ig elnöke volt. Rita számos szakmai szervezetben és bizottságban vállal aktív részvételt, és hosszú évek óta folytat oktatási tevékenységet a tőkepiaci és fenntarthatósági szabályozás területén: az ELTE Befektetési és Jogi Szakjogászképző program szakmai felelőse, oktatója, a BIB és a Brókerképző számos kurzusának oktatója.
Jelenleg igazgatóként felelős a PwC Magyarország Adó- és Jogi Tanácsadási területen a fenntarthatósági szolgáltatásokért.

 

Vissza a gyorsmenühöz


ESG és finanszírozás (zöld hitel, minősítés, ESG megfelelés)

Dr. Becsky-Nagy Patrícia - tanszékvezető, egyetemi docens, Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar, Számviteli és Pénzügyi Intézet

Dr. Becsky-Nagy Patrícia doktori fokozatát közgazdaságtudományok, habilitációját pedig gazdálkodás- és szervezéstudományok területén szerezte. Jelenleg a DE GTK Pénzügyi Tanszékének vezetője, a Gazdálkodási és menedzsment alapszak szakvezetője, illetve az ősszel induló Pénzügy mesterszak alapítója, illetve szakvezetője. Legfőbb kutatási területe az induló vállalkozások finanszírozása, a digitalizáció a pénzügyekben, illetve az ingatlanbefektetések.

Lukács Ákos - Partner/Principal | Assurance | Climate Change and Sustainability Services | ESG and Sustainable Finance, Ernst & Young Könyvvizsgáló Kft.

Lukács Ákos 2022 áprilisában csatlakozott az EY-hoz a Klímaváltozási és Fenntarthatósági Szolgáltatások terület vezetőjeként. Az ezt megelőző években a tanácsadó szektorban dolgozott. Pályafutását tudományos területen, 2007-ben kezdte. Később a magyar és a német közigazgatásban is aktív volt. 2012 és 2016 között klímapolitikai főosztályvezetőként dolgozott, ahol többek között az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének (IPCC) volt a hazai kapcsolattartója és a Párizsi Klímaegyezmény tárgyalója volt. Közreműködőtt a Budapesti Értéktőzsde által kidolgozott ESG Útmutatónak, és projektvezetőként vállalt szerepet az EBRD és EU finanszírozta Fenntartható Tőkepiaci Stratégiájának kialakításában, amely a Magyar Nemzeti Bank és a hazai projekt-kedvezményezettek számára készült.

Ákos 2006-ban végzett a Szent István Egyetemen pénzügy-számvitel és EU agrármenedzsment szakirányokon.

 

Marczis Dávid - vezető kockázatelemző szakértő, Magyar Nemzeti Bank

Marczis Dávid 2022 óta az MNB devizatartalék-kockázatkezelés főosztályán dolgozik; főként a fenntarthatósági és klímakockázati kérdések kockázatkezelési és riportálási keretrendszerbe történő beépíthetőségével foglalkozik. Korábban, 10 évig egy kereskedelmi bank piaci és működési kockázatkezelés osztályát vezette. Hobbija a hosszútávú triatlon, 7-szer teljesített ironman-távú versenyt.
LinkedIn

Dr. Molnár András - szakmai vezető, szenior tanácsadó, OTP Bank Nyrt.

András közel négy éve csatlakozott az OTP Zöld Kompetencia Központhoz, hogy támogassa az OTP Csoport ESG stratégiájának és programjának kidolgozását és végrehajtását. Kulcsszerepet játszott az OTP Zöld Hitelezési Keretrendszer kidolgozásában és a zöld hitelezés sikeres bevezetésében a vállalati szegmensben. 2023-ban az ESG szabályozási és üzleti követelményekkel kapcsolatos fenntarthatósági szakmai kérdések és kihívások vezetésére kapott megbízást. Rendszeresen részt vesz az ESG üzleti fejlesztésekben és a tudásmegosztásban az OTP Csoport leányvállalatainál. András menedzsment és üzleti adminisztráció szakon szerzett doktori fokozatot.

Sass Pál - igazgató, Magyar Fejlesztési Bank

A Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem külgazdasági szakán történt diplomaszerzést követően már több mint 30 éve dolgozom a hazai pénzügyi szektorban, elsősorban hitelezési, forrásbevonási és tőkepiaci területeken. 1998-2007 között OTP Bank strukturált finanszírozási főosztályát, ezt követően pedig 2010-2014 között a Magyar Fejlesztési Bank forrásbevonási és Treasury területét vezettem. 2016-ig a Takarékbankban üzleti (hitelezés, Treasury) vezérigazgató-helyetteseként, később pedig a bank vezető üzleti tanácsadójaként tevékenykedtem. 2022-től a Magyar Fejlesztési Bank ESG, Üzleti Tanácsadás és Pénzintézeti Kapcsolatok Igazgatóságának vezetőjeként egyik fontos feladatom, hogy koordináljuk az MFB fenntarthatósággal kapcsolatos feladatait és támogassuk a szakterületeket az ESG-vel kapcsolatos teendők ellátásában.

Szege György - ESG és Fenntarthatósági igazgató, MBH Bank Nyrt.

Bankszakmai pályafutását 2001-ben kezdte az Erste Banknál, ahol a banki ranglétra legalsó fokán, fióki referensként, majd fiókvezetőként ismerte meg a lakossági és vállalati ügyfeleket. Kisebb kitérőkkel nemzetközi vállalatoknál foglalkozott pénzügyi elemzéssel, könyveléssel, majd 2010-től, a Takarékbanknál már vállalati és projektfinanszírozási kockázatelemzési területet vitt. 2014-től közel négy éven át az Eximbank strukturált és projekt finanszírozási csapatát erősítette eleinte kockázatkezelési, majd üzleti területen, ahonnan 2018-ban igazolt át a Budapest Bankhoz, ahol a bank projektfinanszírozási kockázatkezelési tevékenységének a vezetésével és a terület kiépítésével foglalkozott. 2022 februárjától a MBH Bank ESG és Fenntarthatósági területének a vezetőjévé nevezték ki.

Dr. Tóth Róbert - vezérigazgató, KAVOSZ E-Green Zrt.

Dr. Tóth Róbert jelenleg a KAVOSZ Zrt. stratégiai és digitális fejlesztési igazgatója, a KAVOSZ E-Green Zrt. vezérigazgatója, valamint az ESG Szövetség alelnöke. Doktori fokozatát gazdálkodás és szervezéstudományok területén szerezte, kutatási területe a vállalati pénzügyi tudatosság, beleértve a fenntartható vállalatfinanszírozás témakörét is. 2018 óta kiemelten foglalkozik a hazai kis- és nagykereskedelemmel. 2023-ig a Magyar Közgazdasági Társaság Kereskedelmi Tagozatának elnökségi tagja volt. 2024-ben sikeresen elvégezte az ESG specialista képzést.

Vissza a gyorsmenühöz

Tisztelt Felhasználó!

 

A Debreceni Egyetem kiemelt fontosságúnak tartja a rendelkezésére bocsátott, illetve birtokába jutott személyes adatok védelmét. Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy a Debreceni Egyetem a 2018. május 25. napjától kötelezően alkalmazandó Általános Adatvédelmi Rendelet alapján felülvizsgálta folyamatait és beépítette a GDPR előírásait az adatkezelési és adatvédelmi tevékenységébe. A felhasználók személyes adatait a Debreceni Egyetem korábban is teljes körültekintéssel kezelte, megfelelve az érvényben lévő adatkezelési szabályozásoknak. A GDPR előírásait követve frissítettük Adatvédelmi Tájékoztatónkat, amelyet az alábbi linkre kattintva olvashat el: Adatkezelési tájékoztató. DE Kancellária VIR Központ

A tájékoztatót megismertem.