„Appra fel!”
Felfedező applikáció, vagy egy síparadicsom biztonságának fejlesztését szolgáló alkalmazás – izgalmas feladatok vártak a résztvevőkre idén is a Debreceni Egyetem középiskolásoknak szervezett országos tanulmányi versenyén.
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Informatikai innováció a GTK-n
Mesterséges érzékelés, üzleti intelligencia – többek között ezekben a témákban tájékozódhattak az érdeklődők pénteken Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) Alkalmazott Informatikai Napján.
Fogyasztói hatalomátvétel
Netnográfia, közösségi ötletbörze, szemkamerás vizsgálatok – új marketing módszerek a Debreceni Egyetem szakembereitől, akik már tudják, hogy szívesebben vásárol a fogyasztó, ha részt vesz a termékfejlesztésben.
RECALL – hogy ne legyen katasztrófa
A földcsuszamlások megelőzésére dolgoztak ki előrejelző és költségallokációs rendszert a Debreceni Egyetem szakemberei egy nemzetközi projekt résztvevőjeként.
Egyetemistából vállalkozó
Miért érdemes már hallgatóként vállalkozni? Hogy kezdjünk hozzá? Hogyan segíthet a Debreceni Egyetem? Ezekre a kérdésekre is választ kaptak az érdeklődők DEViK – Üzleti Innovációs Klub keddi találkozóján.
Jótékony közgazdászok
Több mint egymillió forintot gyűjtött beteg gyermekek támogatására az egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatói közössége a GTK aKarom programsorozat keretében.
Sanghaji vendégek az egyetemen
Oktatási, kutatási és kulturális területen fűzné szorosabbra kapcsolatát a Shanghai Polytechnic University és a Debreceni Egyetem. A megállapodást hétfőn írták alá az intézmények vezetői.
Gazdaságpolitikáról hallgatóknak
Az aktuális fiskális eredményeket, valamint a Magyar Nemzeti Bank oktatási programját is megismerhették a Gazdaságtudományi Kar hallgatói egy konferencián.
31 aug
Kiváló betakarítási eredmények
Kukoricából és napraforgóból is az utóbbi évek legjobb termésére számítanak a gazdák. Erről is szó volt a Kukorica- és Napraforgó Tanácskozáson.