DE és Tiszafüred: fókuszban a víz
A hidrobiológiát, a balneológiát, a termálvíz vizsgálatát és hasznosítását, valamint a térség gazdasági, turisztikai fejlesztéseit célzó együttműködési megállapodást kötött csütörtökön a Debreceni Egyetem és Tiszafüred önkormányzata.
Hallgatói ötletverseny
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar két diákja vehet részt a CARPE Challange októberi döntőjén Valenciában, miután közlekedésfejlesztési ötletükkel megnyerték a szeptember 4-i egyetemi fordulót.
30 júl
Intelligens üzletfejlesztés
Hazai és romániai vállalkozóknak mutatták be a pénzügyi döntéshozatalban alkalmazható számítógépes intelligencia lehetőségeit kedden, a Debreceni Egyetemen. A Böszörményi úti campuson tartott workshopon a Nagyváradi Egyetem szakemberei is részt vettek.
Elismerés a példaképnek
Az agrármarketing hazai szaktekintélyét, Lehota Józsefet köszöntötték 70. születésnapja és nyugdíjba vonulása alkalmából csütörtökön a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. A professzor tiszteletére szakmai tanácskozást is szerveztek.
A végzősök hete
A Gazdaságtudományi, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar csaknem ötszáz végzőse írta tovább a több mint négy évtizedes hagyományt, és búcsúztatta a Debreceni Egyetemen töltött éveit sárgulással.
A közgazdaságtan reformja
A régió gazdaságfejlesztésében is jelentős szerepet kaphat a Debreceni Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank közötti együttműködés keretében létrejövő MNB Tanszék. A közös célokról tartott előadást csütörtökön a jegybank szakembere a Gazdaságtudományi Karon.
Debreceni szakemberek elismerése
Akadémiai Díj, Arany János-életműdíj, új akadémikusok kinevezése – a Debreceni Egyetem több kiváló oktatója, professzora részesült elismerésben a Magyar Tudományos Akadémia 191. közgyűlésén, ahol bemutatkozott az MTA jóváhagyásával megalakult Fiatal Kutatók Akadémiája.
Agrár OTDK – debreceni siker
A Debreceni Egyetem hallgatói hatalmas sikert értek el a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójában. A Gazdaságtudományi és az agrárkar tehetségei összesen 23 dobogós helyezést és 14 különdíjat szereztek a tudományos fórumon.
Evés ésszel vagy ész nélkül
Nem elég hatékonyak a címkék és az adóemelés, új stratégiára van szükség ahhoz, hogy több egészségvédő élelmiszert fogyasszanak a magyarok – az új lehetőségek megvitatására rendezett szakmai konferenciát a Debreceni Egyetem.
Exportról felsőfokon
Az exportnövekedés lehetőségeiről és kihívásairól tartott előadást az export növekedéséért felelős helyettes államtitkár csütörtökön a Debreceni Egyetemen. Joó István az intézmény egykori hallgatójaként szólt a Gazdaságtudományi Kar diákjaihoz.