Éremeső az OTDK-n
Taroltak a Debreceni Egyetem hallgatói 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Az ifjú kutatók két első, valamint egy második és két harmadik helyet zsebeltek be a Testnevelés- és Sporttudományi Szekcióban.
27 már
Telitalálat: lövész hallgatók sikere
Arany- és ezüstérmet nyert a Debreceni Egyetem két hallgatója a Légpuskás Postaverseny Országos Döntőjében. Madarász Tibor Fábián a felnőtt férfi küzdelmekben második lett, csapatban pedig Huszár Zoltánnal együtt első helyezést ért el.
22 már
Megkezdődtek a MÜZLI kurzusai
A kockázatvállalás és eltökéltség hasznáról, valamint az iparvállalatok piaci sikereinek kulcselemeiről is hallhattak a Debreceni Egyetem hallgatói a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első óráin.
18 már
Az ország legjobbjai számvitelben a DE hallgatói
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának csapata nyerte az idei Bosnyák János Nemzeti Emlékversenyt. A díjátadón Varga Mihály pénzügyminiszter hangsúlyozta: világszínvonalú a hazai számvitelképzés.
01 feb
Megizzasztottuk Berki Krisztiánt
Hiába neveztek el róla tornaelemet, hiába az olimpiai bajnoki cím, a mikroökonómia tanár még tőle is tud nehezet kérdezni. A félévi vizsgák apropóján beszélgettünk a Debreceni Egyetem világbajnokságra és szakdolgozatírásra készülő hallgatójával, Berki Krisztiánnal.
31 jan
Pénzügyekről közérthetően
Kriptodeviza, pénzügyi csalások, megtakarítások, biztosítások – már a digitális bennszülötteknek, azaz a középiskolásoknak is érdemes odafigyelni a pénzügyekre. Erre hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetemen tartott Pénzügyi Tudatosság Diákfórumon.
29 jan
Pallagról indultak
Életem legjobb befektetése volt, hogy a Balásházyban tanultam – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának keddi pályaorientációs napján. A politikus több tucat sikeres szakemberrel együtt osztotta meg életútját alma materében.
29 jan
Az életre, az életnek képeznek
Tanulj a hazai gazdaságtudomány legjobb oktatóitól Debrecenben! Új közgazdásztanár mesterszakkal, duális és sporttudományi képzésekkel, valamint felejthetetlen diákévekkel vár a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara.
02 jan
Okos vállalkozások Magyarországon
Hogyan maradhat versenyképes egy vállalat a negyedik ipari forradalom korában? A hazai cégek az Ipar 4.0-hoz való hozzáállásáról írt a Debreceni Egyetem kutatócsoportja, melynek vizsgálati eredményeiről a Sustainability című tudományos folyóiratban is beszámoltak.
MNB-elnök az egyetemen, szakmai versenyek, kitüntetések, TörDElő és adventi flashmob – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.