Gerontológiai Napok 2024

A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara és a Máltai Egyetem Szociális Jóllét Kara Nemzetközi tudományos konferenciát rendez 2024. október 10-11-én

A Rendezvény: PONTSZERZŐ Akkreditált szociális szakmai továbbképzés: szakmai tanácskozás (akkreditáció folyamatban).

Gerontológiai Napok 2024.
Nemzetközi Tudományos Konferencia

A Konferencia központi témaköre:
Együttműködés

Tisztelettel fogadjuk részvételét az előadásokon és várjuk azokat a tanulmányokat, posztereket (virtuális formában is), amelyek korábban még nem jelentek meg, ugyanakkor kapcsolódnak konferenciánk témájához.
 A Konferencia kiváló lehetőséget nyújt a személyes tapasztalatcserére, arra hogy az oktatók és kutatók, a gyakorlati szakemberek bemutassák eredményeiket, és egyben megvitassák azokat

A konferencia helyszíne és időpontja:

A Konferencia megvalósításának módja: hibrid

A személyes részvétel helyszíne:

• Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar

• Nyíregyháza
    • (4400 Nyíregyháza, Sóstói út 2-4.)
    • 2024. október 10-11. (október 10: magyar nyelven; október 11: angol nyelven)

Az online részvétel helyszíne:

• A Webex rendszer (az Ülések linkjeit a végleges programmal közöljük)

Absztraktok beküldésének határideje:

• 2024. augusztus 15. 23:58

Visszajelzés az absztraktok befogadásáról: legkésőbb 2024. szeptember 29-ig (folyamatos a beküldések függvényében)
A regisztrációt és absztraktok beküldését a Konferencia honlapján elérhető felületeken tehetik meg. A felületek megnyitásáig előregisztrációra és absztraktok beküldésére e-mailben van lehetőség. E-mail cím: .
A szekció-előadásokhoz tartozó legjobb tanulmányokat a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar “Magyar Gerontológia” című tudományos folyóirata évi rendes számában közli.

Várjuk jelentkezésüket előadóként és résztvevőként egyaránt!

Ezen témákban már biztosan hallhatnak előadásokat:

• Nemzeti Demencia Stratégia
  • Önkéntes segítés, altruizmus az idősgondozásban
  • Méliusz Alzheimer Café elindítása és működtetése Debrecenben- A bentlakásos idősgondozó intézmény szakmai és közösségi szempontjai
  • A pszichiátriai betegek jogai, kiemelten a demens ellátás területén
  • Változások a halottvizsgálatban
  • Technikák a pszichés egyensúly visszaállítására
  • Idősek Sopronban, Az Idősek Európai Háza Alapítvány szerteágazó tevékenysége
  • Innovatív együttműködések Szolnokon az aktív  idősödésért
  • Hazai és nemzetközi együttműködések az időskorúak érdekképviselete területén
  • Intergenerációs otthonmegosztási program Pécsett – nemzedékek közötti kapcsolatkeresés
  • Tudatos öregedés nemzetközi ökoszisztéma

A Konferencia tervezett programja:

2024. október 10. csütörtök

• 08:30 - Regisztráció
  • 09:00 - A Rendezvény hivatalos megnyitója (Dr. habil. Móré Marianna, dékán Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar)
  • 09:30 - Plenáris előadások
  • 12:00 - Állófogadás - A meghívott előadók és a Konferencia ebédet megrendelők számára
  • 13:00 - Poszter bemutatók
  • 13:30 - Szekcióülések –kerekasztal beszélgetések (rövid kávé szünettel személyes részvétellel vagy online:
    • Gerontológia és tudomány
    • Gerontológia és társadalom
    • Gerontológia a XXI. században
    • Idősoktatás
    • Idősgondozás
    • Intézményi ellátás
    • Geriátria
    • Generációk együttműködése
    • Aktív időskor-jó gyakorlatok
    • Virtuális poszter szekció
  • 17:00 - A Konferencia nap zárása

2024. október 11. péntek (Nemzetközi online konferencia nap)
A Konferencia helyszínén ezen a napon az 1. Nagyelőadóban várjuk a résztvevőket személyesen. A csatlakozásról (online) részletes információkkal a későbbiekben szolgálunk.

• 9:00 - Megnyitó
  • 9:10 - Online konferencia előadások
  • 15:00 - A Konferencia zárása

A Konferencia nyelve:

• magyar
  • angol

Az előadók a regisztrációs felületen jelentkezhetnek szekció-előadás, poszter, virtuális poszter absztrakt beküldésével. A Konferencián előadással, A0 méretű nyomtatott poszter, illetve virtuális poszter bemutatóval lehet részt venni. Egy résztvevő maximum két produktummal vehet részt a Konferencián.

Előadás:

• Az előadások tematikus szekciókban hangzanak el. A 15 perces előadásokat megbeszélés, vita követi. A tematikus szekció munkáját a Tudományos Programbizottság által felkért elnök moderálja.

Poszter:

• A poszter állványokra legfeljebb 84×110 cm-es (A0 méretű) poszterek helyezhetők el.
  • A virtuális poszterek kivetítése a Poszter szekció keretei között valósul meg.
  • A poszterek (nyomtatott és virtuális egyaránt) egyenkénti, 3- 5 perces szóbeli bemutatására nyújtunk lehetőséget.
  • A poszter szekció kiváló lehetőség a kutatások eredményeinek megbeszélésére, az előadásoknál kötetlenebb formában.

Absztraktok:

• Az előadás és a poszter absztraktja 2500–7500 karakter terjedelemben összefoglalja az elméleti vagy empirikus munka (1) célját, (2) elméleti kereteit, (3) módszereit (vizsgálati és fejlesztő eszközök, a vizsgálat / fejlesztés résztvevői, az eredmények elemzése), (4) eredményeit, és (5) elméleti és gyakorlati relevanciáját. Az elfogadott absztraktok a Magyar Gerontológia tudományos folyóirat Konferencia Különszámában jelennek meg.

Információ és adminisztrációs ügyintézés:

• Kótisné Plajner Mónika ügyvivő-szakértő akkreditációs (pontszerző) koordinátor
  • Debreceni Egyetem, Egészségtudományi Kar, Szociális és Társadalomtudományi Intézet
  • Cím: 4400 Nyíregyháza, Sóstói út 2-4. Egészségtudományi Kar "A" épület, 3. emelet, 310
  • Központi telefonszám, mellék: +36 42 404 411 / 78265
  • Mobil: 06706378616