IV. Debreceni Alkalmazott Rovartani Konferencia

2024. május 16., Debrecen, Magyarország
A konferencia ONLINE formában fog megvalósulni

A konferencia szervezői:

• Debreceni Egyetem, MÉK, Növényvédelmi Intézet
  • ATK, Növényvédelmi Intézet (DE MÉK, Növényvédelmi Kihelyezett Tanszék)
  • Debreceni Egyetem, TTK, Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék
  • MTA-DAB Mezőgazdasági Szakbizottság, Növényvédelmi Munkabizottsága

A konferencia célja a Kárpát-medencében folyó alkalmazott rovartani kutatások legfrissebb eredményeinek felvonultatása, valamint elméleti és gyakorlati problémák megvitatása. A konferencia lehetőséget biztosít a rovartan különböző területein dolgozó hazai és határon túli magyar kutatóknak és egyetemi hallgatóknak eredményeik bemutatására és a szakmai együttműködések bővítésére. A konferencia célja továbbá a legfrissebb kutatási eredmények gyakorlati hasznosításának előmozdítása és szélesebb körben való népszerűsítése.

A konferencia területei:

• Mezőgazdasági rovartan
  • Erdészeti rovartan
  • Ökoszisztéma szolgáltatások
  • Urbanizációs ökológia
  • Rovarökológia
  • Rovaretológia
  • Rovarfaunisztika
  • Természetvédelmi rovartan

A konferencia hivatalos nyelve:

• magyar

A konferencia szervezőbizottsága:

• Dr. Nagy Antal (DE MÉK, Debrecen) -elnök
  • Dr. Szarukán István (DE MÉK, Debrecen) - tiszteletbeli elnök
  • Dr. Imrei Zoltán (ATK, Budapest)
  • Dr. Rácz István András (DE TTK Debrecen)
  • Dr. Tartally András (DE TTK Debrecen)
  • Dr. Tóth Miklós (ATK, Budapest)
  • Dr. Varga Zoltán (DE TTK, Debrecen)
  • Dr. Szanyi Szabolcs (DE MÉK, Debrecen) - titkár

A konferencián bemutatott előadások és poszterek összefoglalóiból elektronikus absztrakt kötet készül, az előadások angol nyelven való publikálására az Acta Agraria Debreceniensis folyóirat nyújt lehetőséget.

Összefoglalók:

Kérjük, hogy az összefoglalókat magyar és angol nyelven Word dokumentumban (.doc vagy .docx formátumban), Times New Roman betűtípussal, 12 pt betűmérettel, egyes sorközzel, sorkizártan szerkesszék, a következők szerint: A cím félkövér. Egy sor kihagyása után a szerző(k) család- és keresztneve dőlt betűkkel, több szerző esetén vesszővel elválasztva. Egy sor kihagyása után a szerző(k) munkahelye, levelező szerzőnél a munkahely pontos címe, valamint e-mail címe, normál betűkkel. Több szerző esetén a munkahelyeket felső indexben számozással jelölve. Az absztrakt szövege. Amennyiben szükséges a támogató szervezetek megjelölése az absztrakt után egy sort kihagyva az absztrakttal azonosformátumban. A szöveg legfeljebb 250 szó lehet.

Jelentkezni az összefoglaló benyújtásával lehet 2024. május 14-ig.

Kapcsolat és információk:

• Konferencia honlapja: https://konferencia.unideb.hu/node/589