I. Debreceni Alkalmazott Rovartani Konferencia

Tisztelt Érdeklődők!

Nagy szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt az idén I. alkalommal, hagyományteremtő céllal megrendezésre kerülő Debreceni Alkalmazott Rovartani Konferenciára, amely online formában kerül lebonyolításra.

A konferencia célja a Kárpát-medencében folyó alkalmazott rovartani kutatások legfrissebb eredményeinek felvonultatása, valamint elméleti és gyakorlati problémák megvitatása. A konferencia lehetőséget biztosít a rovartan különböző területein dolgozó hazai és határon túli magyar kutatóknak és egyetemi hallgatóknak eredményeik bemutatására és a szakmai együttműködések bővítésére. A konferencia célja továbbá a legfrissebb kutatási eredmények gyakorlati hasznosításának előmozdítása és szélesebb körben való népszerűsítése.

A konferencia területei:

• Mezőgazdasági rovartan
  • Erdészeti rovartan
  • Ökoszisztéma szolgáltatások
  • Urbanizációs ökológia
  • Rovarökológia
  • Rovaretológia
  • Rovarfaunisztika

A konferencia hivatalos nyelve: magyar

A konferencián bemutatott előadások összefoglalóiból elektronikus absztrakt kötet készül, az előadások angol nyelven való publikálására az Acta Agraria Debreceniensis folyóirat nyújt lehetőséget.

A tájékoztatót megismertem.