GINOP-2.3.2-15-2016-00005 PROJEKT ZÁRÓRENDEZVÉNY

A Debreceni Egyetem 1 milliárd 464 millió forintot nyert a „Stratégiai K+F műhelyek kiválósága" (GINOP-2.3.2-15) című pályázati konstrukció keretében. A GINOP-2.3.2-15-2016-00005 azonosítószámú projekt célja a legnagyobb súlyú népbetegségekre hajlamosító állapotok és kockázati tényezők jellemzése és a megszüntetésükre, mérséklésükre hatékonyan alkalmazható, bizonyítékokon alapuló népegészségügyi intervenciók azonosítása.  A projektben elért eredményeket a hat munkacsoport a zárórendezvényen ismerteti. A rendezvényen részt vesz a projekt Tanácsadó Testületének három tagja: Dr. Piroska Östlin, a WHO Európai Irodájának regionális egészségpolitikai tanácsadója, Prof. Dr. Martin McKee a London School of Hygiene and Tropical Medicine egyetemi tanára, az Európai Népegészségügyi Társaság korábbi elnöke, a European Observatory on Health Systems and Policies tudományos igazgatója, a Pan European Commission on Health and Sustainable Development Tudományos Tanácsadó Testületének elnöke, valamint Dr. Szentes Tamás korábbi országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár.