Nyíregyházi Gerontológiai Napok XII.

A Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara Nemzetközi tudományos konferenciát rendez 2019. november 21-én.

A Rendezvény az EFOP-3.6.1-16-2016-00022 „Debrecen Venture Catapult Program” pályázati támogatásával valósul meg.

Nyíregyházi Gerontológiai Napok XII.

Tisztelettel fogadjuk részvételét az előadásokon és várjuk azokat a tanulmányokat, posztereket (virtuális formában is), amelyek korábban még nem jelentek meg, ugyanakkor kapcsolódnak konferenciánk témájához.

A Konferencia kiváló lehetőséget nyújt a személyes tapasztalatcserére, arra hogy az oktatók és kutatók, a gyakorlati szakemberek bemutassák eredményeiket, és egyben megvitassák azokat.

A konferencia helyszíne és időpontja:

Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar

Nyíregyháza

(4400 Nyíregyháza, Sóstói út 2-4.)

2019. november 21.

A Konferencia tervezett programja:

• 9:00 Regisztráció
  • 10:00 A Rendezvény hivatalos megnyitója
    Dr. habil Móré Marianna a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának mb. dékánja
    2. köszöntő: meghívott vendég
  • Plenáris előadások
    • A rendszeres testmozgás jótékony hatásai az időskorúak immunrendszerére

• Előadó: Dr. Papp Gábor, egyetemi adjunktus,
      • Debreceni Egyetem, Sporttudományi Intézet; Belgyógyászati Intézet, Klinikai Immunológiai Tanszék
    • Helyzetkép a demenciával élők gondozásának hazai és nemzetközi kihívásairól
      • Előadó: dr. Egervári Ágnes, igazgató
      • Római Katolikus Szeretetszolgálat
    • Szenior örömtánc bemutató
      • A Nyíregyházi Szenior Örömtánccsoport
      • oktató: Stéhné Ormai Magdolna
  • 12:00 Állófogadás
  • 13:00 Poszter bemutatók
  • 13:30 Szekcióülések (rövid kávé szünettel):
    • Gerontológia és tudomány
    • Geriátria
    • Gerontológia és társadalom
    • Virtuális poszter szekció
  • 17:00 A Konferencia zárása

A Konferencia nyelve: magyar, angol

A Konferencia regisztráció október 21-től elérhető.

Az előadók a regisztrációs felületen jelentkezhetnek szekció-előadás, poszter, virtuális poszter absztrakt beküldésével.

A Konferencián előadással, A0 méretű nyomtatott poszter, illetve korlátozott számban virtuális poszter bemutatóval lehet részt venni.

Egy résztvevő maximum két produktummal vehet részt a Konferencián.

Előadás:

• Az előadások tematikus szekciókban hangzanak el. A 15 perces előadásokat megbeszélés, vita követi. A tematikus szekció munkáját a Tudományos Programbizottság által felkért elnök moderálja.

Poszter:

• A poszter állványokra legfeljebb 84×110 cm-es (A0 méretű) poszterek helyezhetők el.

A virtuális poszterek kivetítése a Poszter szekció keretei között valósul meg.

A poszterek (nyomtatott és virtuális egyaránt) egyenkénti, 3- 5 perces szóbeli bemutatására nyújtunk lehetőséget.

A poszter szekció kiváló lehetőség a kutatások eredményeinek megbeszélésére, az előadásoknál kötetlenebb formában.

Absztraktok:

Az előadás és a poszter absztraktja 2500–7500 karakter terjedelemben összefoglalja az elméleti vagy empirikus munka (1) célját, (2) elméleti kereteit, (3) módszereit (vizsgálati és fejlesztő eszközök, a vizsgálat / fejlesztés résztvevői, az eredmények elemzése), (4) eredményeit, és (5) elméleti és gyakorlati relevanciáját.

Az elfogadott absztraktok a Magyar Gerontológia tudományos folyóirat Konferencia Különszámában jelennek meg.