Új partner a duális képzésekben
A DKV Debreceni Közlekedési Zrt-vel írt alá együttműködési megállapodást duális képzés indításáról a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi, Műszaki, valamint Természettudományi és Technológiai Kara csütörtökön.
Hogyan éljünk tovább egészségesen?
A hirtelen stressz szervezetre gyakorolt hatását, valamint a sportolás életminőséget javító szerepét kutatják a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szakemberei egy most indult közös projekt keretében.
Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Gazdasági látlelet
A Költségvetési Tanács munkáját, valamint az ország és a közép-európai gazdasági térség jelenlegi pozícióját ismerhették meg a Debreceni Egyetem hallgatói a Gazdaságtudományi Kar rendhagyó előadásán.
Pénzügyi digitalizáció felsőfokon
A vállalatokra és a gazdasági képzéssel foglalkozó felsőoktatási intézményekre is komoly feladatokat ró a pénzügyi világ digitalizációja. Mi várható? Mire kell felkészülni? Erre keresték a választ a Debreceni Egyetemen tartott controlling konferencián.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
Kihívások a monetáris politikában
A Magyar Közgazdasági Társaság elnöke, a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának tagja, Pleschinger Gyula tartott előadást szakterületével kapcsolatban szeptember 28-án a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.
Divat lett az élménymunka
Nem vállalja a jól fizető állást a munkavállaló, ha nem tetszik a munka – ezt támasztják alá a legfrissebb hazai kutatások. A legújabb HR-trendekről, és a szakterület aktuális problémáiról tanácskoztak pénteken a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.
Sportegészségügyi kutatások
A sport- és egészséggazdaság területéhez kapcsolódó ökonómiai alapkutatásokra nyert európai uniós forrásokat a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, valamint a Széchenyi István Egyetem konzorciuma.
Együttműködés a V4 egyetemeivel
A Visegrádi Egyetemi Szövetség teljes jogú tagja lett a Debreceni Egyetem. A szervezet idei, moszkvai közgyűlésén arról is döntöttek, hogy az évente megrendezett eseménynek 2018-ban Debrecen ad majd otthont.